Bulgaristan Bulgaristan'da Üniversite Bölümleri

Bulgaristan Bulgaristan'da Üniversite Bölümleri

Bulgaristan Sofya üniversitesi bölümleri, şehir fırsatlarının yoğun olduğu ve kişilerin kendi alan tercihleri ile ortaya çıkacak olan kısımlardan oluşmaktadır. İnsanların hayatları boyunca hayal ederek gitmek istedikleri bölümlere konan baraj puanlarının artık kimse tarafından uygulanmayacak olduğu Bulgaristan sahasında, birçok okul ve bölüm bulunmaktadır. İstediğiniz bir bölüm için tek yapacağınız durum ise lise diploması ile birlikte buraya gelip kayıt yaptırmak olacaktır. Kayıt yaptırmak için gerekli olan tüm belgeler ise bu lise diplomasından başka bir de pasaport işlemleriniz olacaktır. Çok zengin bir tarihi mirası bulunan Bulgaristan, okulun bölümleri bakımından oldukça zengindir. 83 civarında bir fakülte sayısı bulunan bu okullarda en büyük şehir olan Sofya, bünyesinde yoğun bir şekilde yabancı öğrenci barındırmaktadır.

 

Bulgaristan Sofya üniversitesi bölümleri kendi alanında oldukça fazladır. Bu bölümler arasında bulunan tıp fakültesi ise en revaçta olan fakültelerden biridir. Bunun yanında bölümler arasında yer alan ikinci revaçta olan fakülte ise teknik bölümlerdir. Bu bölümlerde bulunan mühendislikler çoğu genç tarafından tercih edilmektedir. Bu gençlerin yaptığı tüm tercihleri teknik alanda oldukça iyi tercihlerdir. Bunun neden ise bölümle ilgili olarak yapılan tercihler sonucunda, öğrencilerin büyük firmalarda staj imkânlarının bulunmasıdır. Bu imkânlar doğrultusunda çoğu öğrenci kişisel kabiliyet sahasında başarı göstereceklerdir. İngilizcelerinin de aynı zamanda ilerlemeleri sağlanacaktır. Eğitim dili olarak mutlaka bu dil seçilmelidir. Hazırlık eğitimlerinden hemen sonra ise bu okullardaki kariyerleri başlayacaktır.

 

Bulgaristan Sofya üniversitesi bölümleri, şehir olarak çok kalabalık bir şehirde yer almıştır. Bu fakültenin zengin bir tarihin olması da çoğu kişinin Sofya üniversitesi bölümlerine tercih yapmalarını kolaylaştırmıştır. Alan olarak kendinize bir bölüm belirledikten hemen sonra, bir uçak bileti ile okullara gelerek kaydınızı tamamlamanız akademik kariyerinizi başlatacaktır. İngilizcenin gelişmesine olanak tanıyan bu okullarda yoğun bir program olan dil eğitimleri de kesintisiz ir şekilde verilmektedir. Roma gibi eski bir şehirde eğitim almak istiyorsanız bunun için Sofya uygun olacaktır. Bütün bölümlerin eksiksiz olduğu bu okullarda, hemen herkes istediği zaman diliminde kaydını yaptırabilir. Eylül ayında üniversiteli olmak isterseniz, Sofya okullarını incelemeniz ve Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçmeniz yerinde olacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş