Bulgaristan Üniversitesi

universitesi bulgaristan

Yurtdışında eğitim almak isteyenler için Bulgaristan Üniversitesini tercih etmek oldukça büyük avantajlar sağlıyor. Her şeyden önemlisi fiyat avantajı bir Bulgaristan Üniversitesi öğrencisi olarak Avrupa standartlarında, son derece nitelikli eğitim alabiliyor ve bunun için diğer tüm Avrupa ülkelerinde ödeyeceğinizden çok daha az para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bulgaristan öğrencilerine nitelikli ve kaliteli eğitimin yanı sıra birçok sosyal olanak da sunuyor. Bir Bulgaristan Üniversitesinde öğrenci olmak demek aynı zamanda sınav stresinden kurtulmak demek çünkü Bulgaristan üniversiteleri öğrenci kabul ederken adayları herhangi bir sınava tabii tutmuyor. İsteyen herkes yalnızca lise diploması ile bir Bulgaristan Üniversitesinde öğrenci olabiliyor. Bulgaristan Üniversitesi öğrencisi olabilmeniz için tek yapmanız gereken liseyi bitirmek.

Bulgaristan’da eğitim almaya karara verdiğinizde tercih edebileceğiniz bölümler için de herhangi bir kısıtlama yok. Çok sayıda bölümde ister İngilizce isteseniz de Bulgarca eğitim alma şansınız söz konusu. Bir Bulgaristan Üniversitesinde öğrenci olabilmek için dil yeterliliğine sahip olmanız gerekiyor. Ancak bunun için kaygılanmaya gerek yok çünkü alacağınız hazırlık eğitimiyle yeterli dil seviyesine ulaşmanız kolaylıkla mümkün oluyor.

Bir Bulgaristan Üniversitesinde öğrenci olmanın en büyük avantajlarından biri de ülkemize çok yakın olması ve Türkiye’den çok sayıda öğrencinin eğitim almak için Bulgaristan’ı tercih ediyor olması. Bu yüzden ülkemizden giden öğrenciler Bulgaristan’da büyük uyum sorunları yaşamıyorlar. Ayrıca oraya gitmeden önce merak ettiğiniz tüm soruları Anadolu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine giderek Uzman eğitim danışmanlarına da yöneltebilirsiniz. Size merak ettiğiniz tüm konularda yardımcı olacaktır.

Bir Bulgaristan Üniversitesinde eğitim görmenin sosyal olarak da doyurucu bir öğrencilik dönemi geçirmenizi sağlayacağından emin olabilirsiniz. Bulgaristan’ın köklü ve saygın üniversitelerinde öğrencilerin gereksinim duyduğu tüm sosyal imkânlar, teknolojik donanımlar mevcut. Büyük ve zengin Kütüphanelerinden faydalanırken bir Bulgaristan Üniversitesinde okuyor olmanın tadına varacaksınız. Tıp ve Mühendislik alanında eğitim görmek isteyenlerin kesinlikle Bulgaristan Üniversitelerini araştırmaları yerinde olacaktır. Özellikle Tıp konusunda dünyanın dört bir yanından öğrenci kabul eden Bulgaristan bu konuda kendini ispatlamış durumda. Ayrıca mühendislik fakülteleri de zengin laboratuvarlarıyla bilimsel eğitimi destekler nitelikte.

Emsallerinden daha geniş bir portföye sahip olan Bulgaristan Üniversitesi yine verdiği eğitim kalitesi ve fiyatlarıyla farkını ortaya koymaktadır. Eğitim almanın zorlukları hepiniz tarafından bilinmektedir. Bulgaristan Üniversitesi eğitimi aynı zamanda bir sosyal ve kültürel şölene dönüştürerek hayatınızda dönüm noktası olabilir.

Kaliteli eğitimin adresi olan Bulgaristan Üniversitesi çatısı altında eğitim alırken. Aynı zamanda ülke ve kültürünü tanıyabilirsiniz. Atacağınız doğru adımlarla tercih ettiğiniz meslekte yükselmeniz çok daha kolay ve kararlı adımlarla olacaktır.

Bulgaristan üniversitesi size sadece eğitim vermekle kalmaz aynı zamanda üniversite kültürü ve akademik kültürü sizlere aşılar. Yapı itibariyle gelişmiş bir eski Doğu Bloku ülkesi olan Bulgaristan eğitim ve öğrenim kapılarını tüm yabancı öğrencilere sonuna kadar açmış bulunmaktadır. Kaliteli ve ucuz eğitim veren üniversiteleri ve dilediğiniz bölümü seçebilmenin avantajları sizleri bekliyor.

İnsanların en doğal hakları olan eğitim ve öğrenme hakkı bir adım uzağınızda Bulgaristan Üniversiteleri ile gerçek oluyor. Ulaşımın ve yaşamın kolay olduğu bu güzel ülke ata topraklarımız da sayılabilir. Osmanlı egemenliğinde kaldığı süre boyunca her türlü yeniliği Osmanlı bu ülkeye taşımış ve bugünkü modern haline gelmesine ön ayak olmuştur.

Bulgaristan Üniversitesine başvururken sadece lise ve dengi okul diplomanız yeterli olmaktadır. Herhangi bir sınav şartı yada mecburiyeti olmadan. Hazırlık sınıflarında dil eğitimi ile başlayacağınız yolculuğunuz seçtiğiniz bölümü bitirinceye kadar devam edecektir. Bulgaristan üniversiteleri eğitimin her alanında sağladığı danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle keyifli bir üniversite yaşamı geçirmenize yardımcı olacaktır. Bulgaristan üniversitelerinin çoğu Erasmus programlarına dahil olduğundan birinci sınıf sonrası başka bir Avrupa Birliği üniversitesinde okumanız pek tabiki mümkündür.

Öğrencilerine maksimum değeri verirken kaliteden ödün vermeyen Bulgaristan üniversitesi çağdaş ve bilinçli eğitimin yeni adresidir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.