Bulgaristanda Üniversite Eğitimi

egitimi bulgaristanda universite

 

Yurtdışında eğitim almak, pek çok öğrencinin hayalidir. Bunun için iyi ve güvenilir bir okul bulmak gerekir. Ayrıca bulunan okulun eğitim kalitesi de çok önemlidir. Eğitim kalitesi karşılığında, bütçenin de yeteceği bir okul arayışına çıkmak gerekir. Ayrıca yaşanan ülkenin, günlük harcamalar açısından da öğrenciyi zorlamaması gerekir. Aradığınız kriterler bunlar ise mutlaka Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi almalısınız.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi almak, pek çok öğrencinin mutlu ayrılacağı bir eğitim hayatına sahip olmak demektir. Bulgaristan’ın köklü üniversiteleri sayesinde, muazzam bir eğitim almanın keyfini yaşayacaksınız. Ayrıca Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olduğu için, aldığınız mavi diploma, pek çok Avrupa ülkesinde geçerli olacak ve saygınlıkla karşılanacak. Ülkenizde çalışmak isterseniz de, YÖK’ ün bu diplomaları geçerli saydığını biliniz.

Bunun dışında dil öğrenme açısından oldukça şanslı bir öğrencilik geçireceksiniz. Dil bilmenin, iş hayatında ne kadar önemli bir kriter olduğunu biliyorsunuz. Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi alırken Bulgarca, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça dillerinde eğitim alma şansınız var. Hazırlık sınıfında alacağınız dil eğitimi, bu dillerden birini anadiliniz gibi konuşmanıza neden olacak. Bulgaristan üniversitelerinde, hazırlık sınıfları dokuz aylık bir eğitim veriyor.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi almak için herhangi bir sınavı kazanmış olmanız veya herhangi bir taban puanı tutturmuş olmak zorunda değilsiniz. Hayallerinizi süsleyen bölüm her ne ise, bu alanda Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi alabilirsiniz. Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi alabilmek için tel şart, lise diplomasına sahip olmanızdır. Hangi alanda liseye gitmiş olursanız olun, Bulgaristan’da diplomanızın geçerliliği vardır.

Bulgaristan üniversiteleri, sadece Balkanlarda parlamamış, bütün Avrupa üniversiteleri arasında saygın bir yer edinmiştir. Sadece Türkiye’den değil, Avrupa’nın ve Asya’nın pek yerinden öğrenci kabul etmektedir. Bu öğrencilerin oluşturduğu kültür farklılıkları, çok renkli bir üniversite hayatı geçirmenize neden olacaktır.

Ayrıca Avrupa çapında isim yapmış akademisyenleri sayesinde, alanınızda çok başarılı bir eğitim alacaksınız. Üniversitelerin sahip olduğu zengin kütüphaneler, akademik anlamda dünya literatüründen geri de kalmamanızı sağlayacak.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi almak için aklınıza gelen her soruyu, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman kadrosuna yöneltebilirsiniz.