Bulgaristanda Üniversite Hukuk Eğitimi

hukuk fakultesi bulgaristanda universite

 

Bulgaristan, Balkanlarda toprakları bulunan ve Avrupa Ülkeleri arasında, eğitimi ile göz dolduran ülkelerden biridir. Türkiye ile sınır komşudur. Bu durum, ulaşım konusunda pek çok kolaylık sağlamaktadır. Bulgaristan’a kara, hava ve demiryolu ile rahatlıkla ulaşılabilir. Ayrıca bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen, çok uzun yıllar aynı topraklarda yaşamış olmamız, çok büyük kültürel farklılıklar yaşamamamıza neden olur.

Türkiye’de ki öğrenciler için, Bulgaristan’da okunması en popüler olan bölümlerden biri, Hukuk Fakültesidir. Bulgaristan Üniversitelerinde Hukuk Eğitimi, Avrupa standartlarında bir eğitim kalitesi sunmaktadır. Ülkedeki hukuk fakülteleri, üniversiteler için farklı bir önem teşkil eder.

Bulgaristan Üniversitelerinde Hukuk Eğitimi almak isteyen biri için akla gelecek iki üniversite vardır. Plovdiv Üniversitesi ve Sofya Üniversitesi, hukuk fakülteleri bulunan ve bu alanda oldukça yetkin olan okullardır. Üstelik bu üniversitelerde hukuk eğitimi aldıktan sonra, Türkiye’de YÖK’e başvurarak gireceğiniz seviye tespit sınavı sonrasında, mesleğinizi rahatlıkla ülkemizde de yapabilirsiniz.

Bulgaristan Üniversitelerinde Hukuk Eğitimi almak isteyenler, Bulgarca bir eğitim alacaklardır. Bulgaristan’da ki hukuk fakültelerinin eğitim yılı beş yıl olarak belirlenmiştir. Fakat öğrenciler bu beş yılı bitirdiklerinde, yüksek lisanslarını da tamamlamış olarak mezun edilmektedir.

Sofya Üniversitesi, adı üzerinde Sofya’da yer almaktadır. Bu şehir, Bulgaristan’ın başkentidir. Plovdiv Üniversitesi de, Plovdiv’de yer alır. Plovdiv ise Bulgaristan’ın en büyük ikinci şehridir ve oldukça gelişmiş bir üniversite şehridir. Her iki şehirde, öğrenciler için pek çok olanağı barındırmaktadır.

Akademik anlamda, hukuk alanında, Avrupa çapında tanınmış öğretim görevlilerini kadrosunda bulunduran üniversiteler, alanları ile ilgili çok geniş kütüphanelere de sahiptir. Ayrıca üniversitelerde, yüzyıllardır gelen gelenek bozulmadığı gibi, bu birikim Avrupa teknolojileri ile harmanlanmıştır. Ayrıca öğrencilere sunulan sosyal olanaklar ve okulların bulunduğu tarihi kampüsler, öğrencilerin dersler dışında da, oldukça keyifli vakit geçirmesine neden olacaktır.

Bulgaristan Üniversitelerinde Hukuk Fakültesi eğitimi hakkında, daha fazla bilgi edinmek ve eğitim hayatınız şekillendirmek için, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz. Eğitim alanında uzmanlaşmış çalışanlarımızın vereceği bilgiler ve tavsiye edeceği yönlendirmeler sayesinde, herkesin önüne geçeceğiniz bir üniversite eğitimi almanız mümkün.