Sofya Tıp Üniversitesi

universitesi sofya tip

 

Sofya Tıp Üniversitesi Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan ve 1917 yılından bu yana eğitim veren ülkenin en önemli üniversitesidir. Bu eski ve köklü üniversite aynı zamanda Bulgaristan’ın en büyük hastanesi olma özelliğine de sahip. Sofya Tıp Üniversitesi sağlıkla ilgili hemen tüm alanlarda eğitim vermektedir. Tıp fakültesi ve diş hekimliği dışında Fizik tedavi ve rehabilitasyon fakültesi, sağlık uzmanlığı fakültesi ve halk sağlığı fakültesine de sahip olan Sofya Tıp Üniversitesi sağlık alanında çok kapsamlı bir tıp üniversitesidir.

Bulgarca ve İngilizce eğitim verilen Sofya Tıp Üniversitesinde her yıl 10.000’in üzerinde öğrenci eğitim almaktadır. Bilimsel projelere büyük önem veren bir üniversite olduğu için öğrenciler kendilerini geliştirmek için önemli projelerde yer alma şansına sahip olurlar. Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa standartlarında eğitim vermesine karşılık ücretler açısından, Avrupa’dakilerden çok daha ucuzdur. Üstelik ülkemize komşu olması itibariyle Bulgaristan en makul yurt dışı eğitim seçeneklerinden biridir. Tüm tıp fakültelerinde olduğu gibi Sofya Tıp Üniversitesinde de tıp eğitimi uzun bir zaman yayılmaktadır. Bu süreç boyunca ailenizi otobüsle ziyarete gelebilecek kadar yakın bir mesafede bulunmak şüphesiz en avantajlı yanlarından biri.

Sofya Tıp Üniversitesi öğrenciye sunduğu sosyal imkanlar açısından da oldukça cazip bir üniversitedir. Yurt imkanının yanı sıra başka birçok sosyal ortama erişebileceğiniz bir öğrencilik deneyimi sunar. Ayrıca uygulama hastanesi olduğu için öğrenciler donanımlı bir biçimde, tecrübe edinmiş olarak mezun olurlar. Bu yüzden dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda öğrenci tıp eğitimi almak için Sofya Tıp Üniversitesini tercih etmektedir. Eğitim seviyesi üst düzeyde olan bu üniversite hakkında daha detaylı bilgi almak için Anadolu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Üniversite sınavına girmeyen ya da girse bile istediği bölümü kazanamayan öğrenciler için de değerlendirilmesi gereken bir fırsattır. Çünkü Sofya Tıp Üniversitesi herhangi bir sınav şartı ya da taban puana kriteri getirmemektedir. Lise diplomanızla kaydınızı yaptırabileceğiniz kalite-fiyat dengesi açısından çok avantajlı yurt dışı eğitim fırsatını mutlaka değerlendirin. Hazırlık sınıfları sayesinde dil konusunda hiç zorlanmadan eğitim alabilirsiniz.