Bulgaristan'da Üniversite Bölümleri

Bulgaristan'da Üniversite Bölümleri

Sofya üniversitesi birçok bölümde öğrenci almaktadır. Aldıkları öğrencileri dolayısı ile gelinen okullardan lise diploması sayesinde istedikleri bölümlere kayıt yaptırabilirler. Sofya üniversitesi bölümleri ise kendi aralarında farklılık göstermektedir. Sofya üniversitesi bölümleri kişilerin kendi alanlarına ve isteklerine uygun olarak oluşturulmuş olan okullardır. Farklı alanların olması ve kişilerin bu bölümler kayıt yaptırabiliyor olmaları ise onların kendi seçenekleri üzerine olmaktadır. Meslek lisesi çıkışlı birinin giderek, Tıp fakültesine kayıt yaptırması gibi uç örneklere dikkat ederek tercihlerin yapılması uygun olmaktadır. Kendi alanları ve bölümlerine uygun olarak kayıt yaptıran kişilerin ise kendilerini örneklendirmeleri açısından oldukça farklı zaman dilimlerine sahip olmaları gerekir. İngilizce olarak ilerlemek isteyen kişilerin akıllarından geçen önemli şey ise dil eğitimlerini bu okullar aracılığı ile tamamlamaktır.

Sofya üniversitesi bölümleri, aralarında birçok bölümü barındırmaktadır. Elektronik, iletişim tekniği ve teknolojisi, elektrik güç yönetimi ve elektrik donatımı, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği öğretmenlik, hemşirelik, tıp fakültesi eczacılık gibi birçok bölümün bulunduğu üniversitede, bu bölümlerin çoğuna öğrenci bulunmaktadır. İngilizce olarak bu bölümlerin dillerini alacakları gibi ülkenin kendi dili olan Bulgarca dilinde de eğitim alabilirler. Ancak genel olarak ülkeye gelen kişilerin İngilizce öğrenmek istemeleri, yabancı dilin ana kaynağında daha rahat öğrenilmesidir. Özellikle bu ülkeye gelen kişilerin dil tercihi İngilizce bu nedenle olmaktadır. Bunun dışında Bulgaristan’ da eğitim almak isteyenlerin yoğun bir şekilde kendini geliştirmek istemesi ise İngilizce eğitiminden kaynaklıdır.

Sofya üniversitesi bölümleri, oldukça faydalı birkaç kısımdan oluşmaktadır. Özellikle bu ülkeye okumak için gelen kişiler Tıp Fakültesi bölümlerinden birini tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise oldukça kolay ve rahat bir şekilde bölümün okunmasından kaynaklanmaktadır. Bu fakülte içinde bulunan eczacılık ve hemşirelik bölümleri ise en fazla tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Sofya sosyal yaşantı açısından da yoğun ve aktif bir şehirdir. Bulgaristan’ ın en büyük şehirlerinden biri olan Sofya’ da yaşam ise oldukça canlıdır. Bunun nedeni ise tarihi ve turistik yerlerinin yoğun olması, bu yere oldukça fazla kişinin gelmesini sağlamaktadır. Sofya’ da okumak oldukça eğlencelidir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş