Bulgaristan'da Üniversite Fiyatları

Bulgaristan'da Üniversite Fiyatları

Sofya üniversitesi fiyatları aralıkları kişilerin yoğun bir tempoda eğitim görmelerini sağlamak amacı ile uygun bir şekilde verilmektedir. Sofya da rahat bir okul hayatı geçirmek ve içinde konaklamanın da çok fazla olduğu bu eğitim programı, İngilizcenin de rahatlıkla öğrenilmesi konusunda eğitim programına yardımcı olmaktadır. Okumak için İngilizceyi öğrenmeye çalışan kişilerin, öncelikli olarak okula gittiklerinde ilk yıl bir dil eğitimi görmeleri sağlanmaktadır. Bunun için mutlaka hazırlık sınıflarına bir yıl kadar bir süre ile devam edilmesi gerekiyor. Sofya üniversiteleri, imkan olarak fakülteye göre değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda eğitim kalitesini belirleyen bir diğer önemli faktör ise eğitimin dilidir. Özellikle İngilizce için gelen kişiler bu anlamda biraz farklı fiyatlar ödeyeceklerdir.

 

Sofya üniversitesi fiyatları, tıp fakültesi okuyan bir öğrencinin gelişimi açısından İngilizceyi seçerse senelik ücreti, 5000 Eurodan başlayan fiyatlar sözkonusudur. Ancak dili Bulgarca seçerse, bu noktada okulun ücreti daha ucuz olur. Aynı zamanda eczacılık fakültesi içinde fiyat aralıkları dile göre değişkenlik göstermektedir. Bulgarca okunacak olan eczacılık fakültesi daha ucuzken yine Sofya üniversitesinde eczacılık bölümünü ingilizce okuyan biri için fiyat aralığı 5000 eurodan başlamaktadır Güncel Fiyatlar için lütfen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Web Sitesini kontrol ediniz. Her bölümün kendi aralında değişkenlik gösterdiği fiyat aralığı bulunmaktadır. Matematik okuyanlar içinde yine aynı aralıklar belirlenmektedir. Sofya’ da okuyarak dilini İngilizce olarak geliştiren bir kişinin burada okulda hemen herkes ile İngilizce konuşuyor olması dilde pratiklik kazandıracaktır.

 

Sofya üniversitesi, gelecek olarak birçok kişinin ilerleyen süreçlerde kendini yenilemesini sağlayan bir sisteme sahiptir. Burada öğrenilen dil ile birlikte kendi ülkelerine dönmeleri sırasında İngilizce konusunda oldukça kaliteli ve unutulmayacak bir eğitim almaktadır. İngilizce eğitimini öğrenmek isteyen çoğu kişinin tercihi olan Sofya üniversitesi fiyatları, bu anlamda bir fiyat farkı yaratmaktadır. İngilizcenin öğrenilmesine emek harcayan ve İngilizce öğrenmek konusunda kendini her anlamda geliştiren kişilerin bulunması dilin ilerleyen süreçlere birçok konuda aktiflik bırakmasını sağlamıştır. Akıcı bir dil konuşmak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği konu yurt dışı eğitimleri olmaktadır. Sofya üniversitesi aynı zamanda yakınlığı nedeniylede tercih edilmektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş