Bulgaristan'da Üniversite Nerede

Bulgaristan'da Üniversite Nerede

Avrupa’ nın gelişmekte olan ülkeleri arasında bulunan Bulgaristan, başkenti olan Sofya’ da birçok okul bulundurmaktadır. Başkenti olarak bulunan Sofya yılda binlerce öğrenciyi bünyesinde kabul ederek çoğu öğrencinin burada kendi alanında gelişmesini ve ileri derecede İngilizce öğrenmesini sağlamaktadır. Sofya üniversitesi nerede sorusu için öncelikli olarak Bulgaristan’ nın konumuna hakim olunması gerekir. Bugünkü merkezleri dolayısı ile sıra dağların Sofya vadisini kapladığı kısımda kurulmuş olan okul, Türkiye sınırına da oldukça yakındır. Bu merkezde şehir, bir nehir etrafında kurulmuştur. Sofya şehrinin yaklaşık olarak 1,8 milyon kadar nüfusu bulunmaktadır. Tarihi çok eski çağlara dayanan Sofya üniversitesinin tarihi olarak da oldukça eskidir. Kuruluş tarihi 1888 yılı olan üniversite de birçok kişi yetişmiş ve dünya sahnesine kazandırılmıştır.

 

Sofya üniversitesi nerede, Bulgaristan’ ın başkenti olan Sofya da geniş bir kampus bünyesinde kurulmuştur. Burada 83 tane fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerde verilen eğitimler ise genellikle, İngilizce olarak verilmesi nedeni ile dünya devletlerinden binlerce öğrencinin bu ülkeye akın etmesini sağlamıştır. İngilizce için gelen kişiler bu okulda hem eğitim alarak hem de kendilerini dil yönünden geliştirerek en az 4 yıl boyunca eğitim görmektedir. Bu süre zarfı içinde aldıkları dil eğitimler ise bir hazırlık eğitiminden geçmektedir. Sofya üniversitesi için ÖSS gibi giriş sınavlarına gerek kalmamaktadır. Bu anlamda yapılan tüm kayıtlar uygun bir lise diplomasına göre yapılmaktadır. Buralarda alacağınız akademik kariyer, sizin uzun yıllar boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu rahatlık ise çoğunlukla dil konusunda olmaktadır.

 

Sofya üniversitesi nerede olarak birçok dalda eğitim verilmektedir. Aynı zamanda bu okullara eğitim amacı ile gelen kişiler, dilleri konusunda da iyi bir eğitim alarak dönmektedirler. Bu anlamda istenirse birkaç farklı dilde öğrenilebilir. Dil öğrenmek için çoğunluğun konuştuğu dillere ayak uydurmak gerekecektir. Kaliteli bir yaşam sürmek adına hayatlarında İngilizceyi halletmiş olan kişilerin öncelikli olarak gelen öğrencilerin daha kaliteli bir şekilde dönmeleri sağlanacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş