Bulgaristan'da Üniversite Puanları

Bulgaristan'da Üniversite Puanları

Sofya üniversitesi ile birlikte kişilerin eğitim kalitesi oldukça artmaktadır. İngilizce olarak alınan akademik eğitim dili, hayatınıza yapacağı katkılar nedeni ile birçokları tarafından tercih edilmenizi sağlayacaktır. İngilizce akademik olarak kariyerinizin ilerlemesinde büyük bir etken oluşturacaktır. Sofya üniversitesi puanları ise bu anlamda bir geçerlilik taşımamaktadır. Bunun nedeni ise okullar kayıt imkânını tamamen ücretli olarak yapmaktadır. Onun için herhangi bir taban puan durumuna gerek kalmamaktadır. Taban puanların oluşumu ülkemizde mevcuttur. Bu nedenle birçok kişi hayalini kurduğu üniversiteler için yeterli puanı alamadıkları için yerleşememektedir. Bu yerleşmenin sağlanmaması ise kişilerin farklı hayatlar yaşamasına sevk edilmektedir. Kariyer planlamanızda olan meslek seçiminizi değiştirmeden hayallerinizde bulunan eğitimi almanızı engelleyecek hiçbir durum yoktur.

 

Sofya üniversitesi puanları bakımından kendine yer yapmış olan okullar, yoğun bir şekilde dışarıdan öğrenci almakta ve bu anlamda almış oldukları öğrencileri ise tamamen koşulsuz almaktadır. Okula girerken herhangi bir yeterlilik puanına ihtiyaç yoktur. Bölümünüz meslek lisesi bile olsa istediğiniz bölüme kayıt yaptırma şansı size verilecektir. Rahatlık ve eğitim bakımından çoğu okula göre mükemmel olan Sofya üniversitesi, öğrencilere sunmuş olduğu aktiviteler sayesinde de kişilerin bu okullarda boş zamanlarını iyi değerlendirmesi sağlanmaktadır. İngilizce alanında da kendini ilerletecek olan öğrencilerin, hayatların boyunca alacakları kurs eğitimlerinden çok daha fazlası bu oklularda katılmaktadır. Çoğu okulun bölümünde olduğu gibi Sofya üniversitesi bünyesinde de eğitim süreleri aynıdır.

 

Sofya üniversitesi puanları, hiçbir bölüm için geçerlilik taşımamaktadır. Bu anlamda lise diplomanız ile yaptıracağınız kayıtlarında kendi alanınıza ve kapasitenize uygun olup olmadığına karar vermeniz yerinde olacaktır. İyi derecede İngilizce bilerek bu bölümlerden mezun olmanız, size kendi ülkenizde birçok iş kapısının da açılmasını sağlayacaktır. Bulgaristan bünyesinde öğreneceğiniz diller sadece İngilizce ve Bulgarcadan ibaret değildir. Bunların yanında eğitim bölümlerinde okutulan Almanca, Bulgarca, Fransızca dilleri ise çoğu bölümlerde tercih edilmektedir. İngilizcenin yanında bu diller genellikle Tıp bölümünde kendini göstermektedir. Aynı zamanda yüksek lisans yapmak isteyenlere de okullarda eğitim süreçleri verilmektedir. Bu anlamda tüm eğitim programları Türkiye sahasında gerçekleşen eğitimlerle aynı seviyededir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş