Sofya Üniversitesi

universitesi sofya

 

Sofya Sv. Kliment Ohridski Üniversitesi, 1888 yılında Sofya’da kurulmuştur. Bulgaristan’da eğitim veren ilk Yüksek Okuldur. Günümüzde, Bulgaristan’ın en önemli okullarından biri olma özelliğini sürdürmektedir. Sofya Üniversitesi, içinde tıp, hukuk, felsefe, gazetecilik ve matematik gibi köklü on beş fakülteye sahiptir. Ülkenin en büyük bilim merkezi haline gelen üniversite, seksen sekiz farklı alanda eğitim sunmaktadır. Mezunları arasında, dünya çapında saygı ile anılan isimleri barındırmaktadır.

Köklü bir eğitim sistemine sahip olan Sofya Üniversitesi, aynı zamanda kullanılan modern teknolojiler ile de öğrencilerini buluşturuyor. Avrupa üniversiteleri içerisinde kendine yer edinen Sofya Üniversitesi, yapılan bilimsel çalışmalar ile göz dolduruyor. Tüm öğrencilerini, vizyon sahibi yapmayı hedefleyen üniversite, Avrupa’da ki pek çok önemli okulla öğrenci değişimi yapıyor.

Sofya Üniversitesi, literatür ve akademik çalışmalar bakımından da öğrencilerini memnun eden bir okul. Öğretim üyeleri, her yıl uluslararası alanda önemli çalışmalar yapmakta ve literatüre pek çok değerli makale kazandırmaktadır. Bu anlamda, Bulgaristan’ın öncü okulları arasında yer alır.

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak, hazırlık bölümünü okuyabileceğiniz üniversitede, İngilizce hazırlık eğitimi de alabilirsiniz. Tıp fakültesinde ise, dilerseniz Bulgarca, dilerseniz İngilizce eğitim alabilme şansınız var.

Üniversitenin, Avrupa çapında ün yapmış dil bölümlerinde eğitim alarak, pek çok rakibinizin önüne geçebilirsiniz. Özellikle Alman, İskandinav, Ermeni, Hint ve Fars Dili ve Edebiyatı bölümleri, eğitim alabileceğiniz pek çok okulun ilerisindedir.

Sofya Üniversitesi, Avrupa öncü okullarından biri olmasına rağmen, oldukça uygun fiyatlarla eğitim vermektedir. Çok büyük bir bütçe ayırmadan, üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca içinde 324 bina barındıran ve 18.624 m² lik alana sahip olan bu tarihi kampüs sayesinde öğrencilik hayatınızın tadını çıkaracaksınız. Sofya Üniversitesi, 15.000 e yakın öğrenci nüfusu ve zengin öğrenci kulüpleri sayesinde, dersler dışında da değerli vakit geçirmenizi sağlayacak.

Sofya Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eğitim hayatınız şekillendirmek için, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz. Eğitim alanında uzmanlaşmış çalışanlarımızın vereceği bilgiler ve tavsiye edeceği yönlendirmeler sayesinde, herkesin önüne geçeceğiniz bir üniversite eğitimi almanız mümkün.