Bulgaristanda Üniversite Tıp Fakültesi

tip fakultesi bulgaristanda universite

 

 

Bulgaristan, Türkiye’nin sınır komşusu olarak, yurt dışında okumak isteyen Türkiyeli öğrencilerin, en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Ayrıca uçak ve otobüs dışında, doğrudan Sofya’ya giden tren seferlerinin de bulunması, sağladığı ulaşım kolaylığı sayesinde yine bu ülkeyi ön plana çıkarıyor. Öğrencilerin ilk tercihleri ise Bulgaristan Üniversitelerinde Tıp Fakültesi okumak oluyor.

Türkiye dışından, Avrupa’dan da pek çok öğrenci tarafından tercih ediliyor. Bunun sebepleri arasında, Bulgaristan’ın Avrupa Birliği’ne üye bir ülke olması ve Avrupa üniversiteleri standartlarında bir eğitim kalitesi sunması yer alıyor. Ayrıca Bulgaristan üniversitelerinin sunduğu imkanlar, sosyal olanaklar ve Avrupa standartında eğitim kalitesi, pek çok öğrencinin mutlu ve verimli bir eğitim hayatı geçirmesine sebep oluyor.

Bulgaristan’da ki üniversiteler tıp alanında, eğitim kalitesini Dünya çapında kanıtlamış ve dünyada ki önemli üniversiteler arasında sağlam bir yer edinmiştir. Bulgaristan Üniversitelerinde Tıp Fakültesi alanında eğitim almak istiyorsanız, akla ilk gelen üniversite Plovdiv Üniversitesi oluyor. Bu üniversitenin, saygınlığı ile ünlü bir tıp fakültesi var. Plovdiv Üniversitesi, bünyesine ait kolejinde, yetkin bir tıp eğitimi vermektedir. Avrupa dışında, Asya’dan da pek çok öğrenci kabul eden üniversite, iki dilde eğitim veriyor. Buraya başvuran öğrenciler, Bulgarca ve İngilizce olarak eğitim alıyorlar.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin, kendi kültürlerini de göz önünde bulundurarak eğitim hizmetleri sunan Plovdiv Üniversitesi, her geçen yıl öğrenci nüfusunu arttırmakta ve her öğrencisini iyi bir eğitimden geçerek mezun etmektedir. Fakülteye gelen öğrenci sayısının, her geçen yıl artıyor oluşu, iyi bir eğitim sunulduğunun göstergesidir.

Bulgaristan Üniversitelerinde Tıp Fakültesi eğitiminin bu kadar iyi olmasında, köklü bir birikime sahip olmasının yanı sıra, Avrupa’nın kullandığı son teknolojileri de kullanmasının da yeri var. Pek çok kültür rengini taşıyan öğrencileri ve dünya çağında bir litaratür birikimi olan kütüphaneleri, burada okuyan öğrencileri, diğerlerinden birkaç adım öne geçirmiştir.

Bulgaristan Üniversitelerinde Tıp Fakültesi eğitimi hakkında, daha fazla bilgi edinmek ve eğitim hayatınız şekillendirmek için, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz. Eğitim alanında uzmanlaşmış çalışanlarımızın vereceği bilgiler ve tavsiye edeceği yönlendirmeler sayesinde, herkesin önüne geçeceğiniz bir üniversite eğitimi almanız mümkün.