Bulgaristanda Üniversite Tıp Fiyatları

tip fiyatlari bulgaristanda universite

 

Bulgaristan’da üniversite ücretleri, diğer Avrupa üniversitelerinde olduğu gibi korkutucu değildir. Siz Bulgaristan’da Avrupa standartlarında bir eğitimi, bütçenizi zorlamayacak, çok daha makul fiyatlara alabilirsiniz. Eğitiminin kalitesinin yanı sıra, ekonomik olarak uygunlukta, Bulgaristan üniversitelerinin tercih edilmesine neden olur. Fakat konu tıp eğitimine gelince iş daha da değişir. Çünkü Bulgaristan, Dünya’da ki en önemli tıp fakültelerini bünyesinde barındırır. Dünya standartlarında eğitim verirken, bir yandan da oldukça ekonomik bir ücretlendirme vardır.

Bulgaristan’da ki üniversitelerin fiyatları her sene değişir. Fakat bu değişim, ne olursa olsun, ailelerin bütçelerini zorlamayacak miktardadır. Belli bir ortalamanın dışına çıkmaz. Dolayısı ile dünya çapında bir tıp eğitimini oldukça uygun fiyatlara alacaksınız demektir.

Bunun yanı sıra, Bulgaristan’da üniversitelerin, büyük şehirlerde oldukça geniş bir yerleşmiş olması oldukça iyidir. Çünkü bir üniversite şehrinde okumanın farkını yaşarsınız. Bu fark sadece sosyal anlamda kendini hissettirmez. Bu aynı zamanda ekonomik bir öğrencilik hayatı yaşamanıza da sebep olur. İlk sıralayabileceğimiz avantaj şudur ki, üniversiteler arası ulaşım ücretsizdir. Bu ulaşımın ücretsiz oluşu, öğrenci bütçesi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca yaşam şartları kolaydır. İyi ve konforlu bir yaşamı, çok büyük masraflar yapmadan sağlarsınız. Bunda, Bulgaristan’ın Avrupa Üyesi olmasının etkisi de büyüktür.

Bulgaristan’da Üniversite Tıp Fiyatları ve eğitimin kalitesi, dünyanın pek çok yerinden öğrencinin kayıt yaptırmasına neden olur. Üstelik hayalinizde bu fakültede okumak için, sınavlardan gerçeküstü sayılabilecek puanlar almak zorunda da değilsiniz. Bulgaristan üniversitelerinin birinde, tıp fakültesinde okuyabilmek için, hiçbir sınava girmenize gerek yok. Fakültelerde herhangi bir puan veya baraj sistemi uygulanmaz. Lise diplomanızın olması yeterlidir. Üstelik hangi tür liseyi bitirdiğinizin bir önemi yoktur. Yani Anadolu lisesi mezunu da olsanız, meslek lisesi mezunu da olsanız, tıp eğitimi alabilirsiniz. Daha önce okumuş olduğunuz okulun türü, üniversite tercihinde herhangi bir kısıtlamaya neden olmaz.

Sıraladığımız bu sebeplerden dolayı, hayallerinize dur demeyin. Bulgaristan’da Üniversite Tıp Fiyatları çok pahalıdır diye bir korku ile de hareket etmeyin, Bulgaristan’da tıp okumak için aklınıza gelen her soruyu, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na gelerek sorabilirsiniz.