Varna Teknik Üniversitesi

teknik universitesi varna

 

Varna Teknik Üniversitesi 1962 yılında Makine ve Elektirik Mühendisliği alanında eğitim veren bir enstitü olarak kurulmuştur. Bu gün Bulgaristan’ın ikinci en büyük üniversitesi sayılan Varna Teknik Üniversitesi , deniz bilimleri, ekoloji, bilgi işlem gibi alanlar da dahil olmak üzere çok sayıda fakülte ve bölüme sahip saygın üniversitelerden biridir. Üniversite sınavı ve taban puanı şartı aramayan Varna Teknik Üniversitesi’nde sadece lise diploması ile eğitim alabilmek mümkündür. Lise diploması dışında hiçbir ön koşul koymayan Varna Teknik Üniversitesi istediğiniz alanda hayalinizdeki mesleği edinmeniz için cazip olanaklardan biridir.

1995 yılında Teknik Üniversite unvanını alan Varna Teknik Üniversitesi bölümlerinde İngilizce ve Bulgarca eğitim vermektedir. Hazırlık sınıfları sayesinde eğitiminiz süresince dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Dil konusunda sıfırdan başlayacak olanlar için diledikleri takdirde 2 yıl hazırlık okuma ve sonunda dil sertifikası alarak kayıt yaptırma gibi olanaklar yer almaktadır. Ayrıca ülkemizde meslek yüksekokulu mezunu olan birinin Varna Teknik Üniversitesi’nde lisans tamamlayabilme şansı bulunmaktadır.

Varna Teknik Üniversitesi çok saygın ve nitelikli bir akademisyen kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda kampüs ve laboratuvar koşulları açısında da oldukça çağdaş ve kaliteli niteliklere sahiptir. Varna Teknik Üniversitesi’nde Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Teknolojisi, Makine ve İmalat, Gemi fakülteleri bunun dışında Deniz bilimleri ve ekoloji fakültesi bulunmaktadır. Bu fakültelerin içinde de çok sayıda farklı bölüm yer almaktadır.

Varna Teknik Üniversitesi’nin Türkiye ve Avrupa’daki birçok üniversite ile anlaşmaları bulunmaktadır. Geleceğiniz için yapacağınız en nitelikli eğitim yatırımlarından biri sayılabilecek Varna Teknik Üniversitesi kayıt ücretleri de son derece ekonomiktir. Varna Teknik Üniversitesi’nde yer alan bölümlerden sizin için en uygun olana karar verebilmek ve merak ettiğiniz tüm soruların cevabını alabilmek için Anadolu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerini ziyaret edip uzman eğitim danışmanlardan destek alabilirsiniz.

Varna Teknik Üniversitesi eğitim öğretim dönemi Eylül ayında başlamaktadır. Kayıt yaptırmak isteyenlerin gerekli hazırlıkları bu tarihe uygun olacak biçimde düzenlemesi yerinde olur. Varna Teknik Üniversitesi öğrencileri için yurt imkanı da sunmaktadır. Fiyatlar ise son derece ekonomiktir.