Varna Üniversitesi

universitesi varna

Varna Üniversitesi, Bulgaristan’da eğitim görmek isteyenlerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alır. Varna Üniversitesi Bulgaristan’daki diğer üniversiteler gibi herhangi bir taban puan koşulu aramamaktadır. Sınav stresi yaşamadan dilediğiniz bölümü tercih etmenize olanak tanıyan Varna Üniversitesi, Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Kariyerinize iyi bir başlangıç yapabileceğiniz Varna Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, ister mezun olduğunuz bölümde, ister farklı bir bölümde mastır ve doktora olanağınız bulunmaktadır. Yüksek Lisans ve doktora aşamasında da Varna Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz.

Varna Üniversitesi mühendislik fakülteleriyle öne çıkmaktadır. Birçok farklı dalda mühendislik bölümüne sahip olan Varna Üniversitesi aynı zamanda çevre bilimleri, uluslararası ilişkiler gibi fakülteleri de bünyesinde barındırmaktadır. Çağdaş bir eğitim alma şansı ve kariyer fırsatı yaratan Varna Üniversitesi öğrenciler için birçok sosyal olanak da yaratmaktadır. Üniversite sınavı olmadan, sadece lise diplomanızla dilediğiniz mesleği edinebilmenize olanak tanıyan Varna Üniversitesi aynı zamanda oldukça ekonomik kayıt ücretlerine sahiptir. Bölüm çeşitliliği ve ekonomik ücretleriyle Bulgaristan üniversiteleri arasında en çok tercih edilen Varna Üniversitesi öğrencilerine danışmanlık hizmeti de sunarak eğitim kalitesini perçinlemektedir.

Varna Üniversitesi’nde eğitimler Bulgarca ve İngilizce verilmektedir. Ayrıca hazırlık sınıfları da bulunduğundan dil sıkıntısı yaşanmaz. Çok sayıda bölüm tercih etme şansı yaratan Varna Üniversitesi fakülteleri ve bölümleri arasından sizin için en uygun bölümü ve taksit seçeneklerini öğrenmek için Anadolu Yut dışı Eğitim ofislerine başvurabilirsiniz.

Bulgaristan yurt dışı eğitim olanakları arasında hem ekonomik hem de eğitim kalitesi en yüksek ülkelerden biridir. Varna Üniversitesi içinde sizin için mutlaka uygun bir bölüm bulunacaktır. Varna şehri Bulgaristan’ın öğrenci şehirlerinden biridir. Varna Teknik Üniversitesi, Varna Tıp Fakültesi ve Mühendislik fakülteleriyle geniş bir kampüs ağına sahip olan Varna Üniversitesi öğrenciler için sosyal ve kültürel zenginlikler sunmaktadır. Daha önce Bulgaristan Varna Üniversitesi’nde eğitim almış birçok öğrenci duydukları memnuniyeti forumlarda paylaşmaktadır. Keyifli ve çağdaş bir eğitim için siz de Varna Üniversitesi’ni gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve Avrupa’da da geçerli olan çok sayıda bölümden birinden iyi bir eğitim alabilirsiniz.