Bulgaristanda Üniversite Web Sitesi

web sitesi bulgaristanda universite

 

Bulgaristan üniversiteleri arasında sayabileceğimiz Varna, Sofya, Plovdiv, Pleven, Pernik gibi en çok tercih edilen kurumlardır. Üniversiteye bu kurumlar arasında devam etmek isteyen öğrencilerin herhangi bir sınav puanı almaları gerekmez. Bulgaristan üniversiteleri öğrencileri lise puanlarına göre değerlendirir. Dışarıdan gelecek öğrenciler için aranan şartlar da aynıdır. Sınav koşulu olmaması ve fiyatlarının çok cazip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen üniversitelerdir. Bulgaristan’da üniversite web sitesi olan http://www.bulgaristandauniversite.org/ adresini üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak için ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan’da üniversite web sitesi merak ettiğiniz okullar hakkında size detaylı bilgi sağlayacaktır. Ayrıca birçok şubesi bulunan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda bulunan uzman eğiticiler ile iletişime geçerseniz aklınızdaki soru işaretlerine detaylı ve doğru bilgiler bulabilirsiniz. Bulgaristan’da üniversite web sitesi kaliteli hizmet anlayışıyla sizlere istekleriniz doğrultusunda güvenilir bilgi sağlayacaktır.

Bulgaristan’da üniversite web sitesi ile hangi üniversiteyi tercih edebileceğinizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca gerekli evraklarla ilgili bilgiyi edinebilirsiniz. Daha önce söylediğimiz gibi Bulgaristan üniversiteleri herhangi bir taban puanı aramadan lise diploması olan öğrencileri kabul etmektedir. İlgi alanınıza ve ileride yapmak istediğiniz mesleğe göre lisans bölümü seçebilirsiniz. Lisans tercihi konusunda bir kısıtlama yoktur. Yalnızca hazırlık sınıfına başlamadan önce tercihinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bulgaristan’daki üniversitelerde bölümler çeşitlidir. Tıptan bilgisayara, mühendislikten gazeteciliğe eğitim almak istediğiniz alanı seçebilirsiniz.

Bulgaristan’da üniversitede web sitesinden üniversitelerin tanıtımlarına ulaşabilirsiniz. Oldukça ucuz fiyatlarla gidebileceğiniz üniversitelerin taksit ve fiyat seçenekleri içinse Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz. Bulgaristan üniversiteleri yalnızca sayısal bölümlerde eğitim görmek isteyenlere değil güzel sanatlar alanlarında eğitim görmek isteyenler içinde çeşitli bölümlere sahiptir. Sofya Üniversitesi’nde bulunan Sanat Akademisi ve Spor Akademisi bunlara örnektir. Herhangi bir sınava girmeden lise veya meslek lisesi diplomanızla artık hayalleriniz çok yakında. Bulgaristan’da üniversite web sitesinden üniversitelerin bölümlerini inceleyebilir, yolunuza devam etmek istediğiniz alanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu yolda giderken nerdeyse üniversiteye girmek için yapacağınız masrafla Bulgaristan’da üniversite öğrencisi olabilirsiniz. Ne zamandan ne emekten kaybetmeden sizde Bulgaristan’da ki üniversiteleri bir gözden geçirin.